T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü İznik Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü İznik Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Diyaliz Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 02/08/2018

HEMODİYALİZ  ÜNİTESİ
     Güler yüzlü, kaliteli, doğru bildiğimiz hizmet politikamızdan ödün vermeden dünya standartlarında hemodiyaliz hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Hastalarımızın yüreklerine küçücük bir dokunuşla olumlu geri bildirimler alıyoruz.  Her hastamız için ayrı, uydu sistemine bağlı, bireysel televizyon ve televizyon kulaklığı, müzik bulunmakta ve diyaliz süresince sıkılmadan, kaliteli vakit geçirmektedirler. Merkezi ve klimalı salonumuzda yaz, kış soğuk ve sıcaktan etkilenmeden konforlu bir diyaliz hizmeti sunmaktayız.

     Her hemodiyaliz cihazı için ayrı elektrik paneli bulunmakta ve olası elektrik kesintilerinde UPS, jeneratör devreye girmekte ve diyaliz hizmeti kesintisiz devam etmektedir. Ünitemizde dinlenme alanı, kadın hasta giyinme odası, erkek hasta giyinme odası ayrı olup her hasta için ayrı kilitli elbise dolapları bulunmaktadır. 4008 S, B 5 adet cihazla 20 hastaya hizmet vermekteyiz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 seans yapılmaktadır.

    Her seans verilen ara öğünlerle hastalarımızın beslenme ihtiyacı giderilmekte, kan şekeri dengesi korunmakta, daha rahat bir diyaliz geçirmelerini sağlamaktayız. Her ay yapılan tetkik sonuçlarına göre, diyetisyen tarafından hastalarımızın yeni diyet programlarıdeğerlendirilmekte ve hastalar bilgilendirilmektedir.

    Ünitemiz sürekli olarak hekim denetiminde faaliyetini sürdürmekte olup  ortaya çıkabilecek tüm sağlık sorunlarına en kısa süre içinde müdahale olanaklarına sahiptir. Gerektiğinde diğer uzmanlık alanlarıyla konsültasyon yapılmakta, yerinde ve hızlı çözüm üretilmektedir. Ayrıca ultrason ve tüm laboratuar tetkikleri de hastanemizde yapılmaktadır. Bu da hastalarımızın tedavi için yorulmadan, kısa sürede çözüm bulmalarına olanak sağlamaktadır.

   Hasta servis ağımızı hastalarımızdan gelen talep üzerine daha uzak ikametgâh adreslerine de ulaşabilecek şekilde genişlettik. Diyaliz için evinden alınan hastalarımız, diyaliz bitiminde yine evlerine kadar bırakılmaktadırHastalarımız organ nakli için kayıt altına alınmıştır.Ünitemizde dezenfeksiyon ve antiseptik koşullara son derece dikkat edilmektedir.

    Su sistemimizde günlük, üç aylık ve altı aylık tetkikler düzenli olarak yapılmaktadır. Su sistemimiz; Çift Reverse Osmoz optimum kalitede su üretmektedir. Günlük tetkikler yapılmakta ve kontrol edilmektedir.
 IMG_20180802_153106.jpg